پتینه چوب آنلاین

پتينه اجسام صرفا به معناي كهنه‌ نمايي اجسام نيست، بلكه به سبكي گفته مي‌شود كه الهام گرفته از آثار قديمي و والرهاي رنگي ايجاد شده بر روي آن‌ هاست. مثلا مجسمه‌اي از جنس برنز كه سال‌ها از ساخت آن مي‌گذرد و با گذر زمان در مجاورت هوا، اكسيده شده و بر روي آن تركيب رنگي سبز و آبي به وجود آمده و جذابيت بصري بيشتري به مجسمه بخشيده است. هنر پتينه در واقع مي‌تواند افكت اين حالت كهنه و اكسيده را به يك مجسمه نو بدهد. تكنيك‌ هاي پتينه بسيار متنوع و متفاوت است و از متريال‌ هاي گوناگوني هم در آن استفاده مي‌ شود.

مزایای پتینه کاری

  • قابل اجرا روی هر سطحی
  • دلنشین تر کردن اجسام 
  • پوشاندن ترک ها و خرابی اجسام
  • ديرتر نشان دادن كثيفی، غبار و چركی
  • ۱۰۰درصد قابل شستشو
  • قابل لکه گیری در صورت خرابی
  • پایداری بالا

تعریف پتینه

پتینه هنر کهنه کردن و یا به عبارتی رنگ و لعاب دادن به اشیاء، اجسام، سطوح و هرچیز رنگ پذیر می باشد. پتینه به دو گروه کلی رنگ و بافت تقسیم می شود که هر کدام از این دو روش دارای صدها مدل مختلف و متنوع می باشد با استفاده از پتینه می توان انواع طرح های آجری، سنگی، گرانیت، چوب و … را به راحتی اجرا نمود. شاید بتوان گفت در پوشش‌ های نسل قبل فقط این امکان وجود داشت که روی رنگ‌ بندی آن ها مانور داد و کمتر می توانستیم تنوع و خلاقیتی را به آن اضافه کنیم.

مدت زمان دوره آموزش آنلاین پتینه چوب

دوره  آنلاین آموزش چوب 10 ساعت است که به صورت اینترنتی و از طريق اپليكيشن برگزار می شود. دوره پتینه چوب پیش نیازی ندارد. آموزشگاه رنگدانه با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای این دوره را برگزار می کند.

جزئیات دوره آموزش آنلاین  پتینه چوب

دوره آنلاین پتينه چوب شامل 5 جلسه 2 ساعته است و هفته اى 1 جلسه تشکیل می شود. کلاس های به صورت نيمه خصوصى  است، البته برای هنرجویان عزیز شهرستانی امکان شرکت کلاس به صورت حضوری را ندارند بسیار مفید است.  این دوره شامل آموزش موارد زیر است تمی گیرد.تکنیک ها بر روی  چوب  آموزش داده می شود.

آموزش جامع پتينه چوب شامل:
ساخت و استفاده از پرايمر يا زير كار، نحوه صحيح رنگ آميزى، تکنیک دكوپاژ، تکنیک چاپ، کار با ترانسفر، ٢ مدل كهنه كارى چوب، برجسته كارى، ترك روى چوب، ضد آب کردن سینی و فيكساتور ها
.
هنرجو پس از اتمام دوره توانايى كار بر روى اجسام كوچك و بزرگ مانند باكس، سينى، كمد، ميز، كنسول و … را دارد.
.

نمونه کارهای هنرجویان پتینه اجسام 

تصاویر کلاس های پتینه اجسام 

نمونه کارهای مدرس پتینه اجسام رنگدانه

كهنه كارى و چاپ روى صندوق قديمى سفارش خانم نيازاده عزيز از نقاشان به نام توسط رنگدانه